Autoři/lektoři

Kristina Klimszová

kristina  Na světě mně baví úžasná rozmanitost, pestrost a nekonečný potenciál.

Prostor intenzivně vychutnávat toto spektrum kvalit jsem zprvu našla ve světě umění.

Um výtvarníků mne fascinoval, jejich schopnost zachytit mnohem víc, než daný okamžik. Schopnost provokovat k zamyšlení.

Tanec a hudba jsou pro mne nerozlučná dvojice, byť by to při poslechu byl pouze tanec uvnitř mého těla. Rozechvění, vibrace, harmonie – lahodná potrava pro duši.

A v neposlední řadě slovo, hladící a občas drásající.  Atmosféra poezie i síla příběhů.

Svět plný obrazů, zvuků, pocitů, chutí i vůní jsem tenkrát objevovala v tvůrčím, dle mého víc než divadelním prostředí. Dělali jsme divadlo autorské, experimentální, gastronomické, zkušenostní pro sebe i pro diváky, pro dospělé i pro děti. A divadlo se na čas stalo i mou profesí.

Pak přišlo období uzemnění. Když vás navštíví „Hosté, kteří hledají svou cestu“ – vaše děti, pozmění se také váš žebříček priorit. Škola života.

V tom období jsem se také poprvé setkala s NLP a objevila model plný možnosti „Jak utvářet sebe sama v mistrovské dílo“ K NLP mne přitáhl název NEURO LINGVISTICKÉ PROGRAMOVÁNÍ. Není to náhoda. Už v samotném názvu, je plno informací. Tušila jsem, že to bude spojené s naší mysli, s vnímáním, s komunikací a také s tvořením. I když zprvu mne slovo programování, zapůjčené ze světa IT, v názvu popuzovalo. Staneš-li se však programátorem svého života, stáváš se jeho tvůrcem, jeho autorem. A to je přesně to, co je pro mne klíčové. Stát se hercem, režisérem i autorem svého života. Umět svět pozorovat, zažívat, vychutnávat a také sdílet. Vidět, slyšet, cítit a směřovat k SEBEREALIZACI.

S novým mileniem jsem se stala trenérkou NLP a je mi ctí šířit toto umění dál. NLP předávám formou tréninkových školení, otevřených veřejných, ale i firemních tzv. „šitých na míru“. NLP využívám v mé mentorské, koučinkové a terapeutické praxi, ale především pro svůj každodenní život.

Hana Perglerová

hankaVystudovala na Přír. fakultě UK v Praze obor učitelství biologie–zeměpis. V roce 2006 dokončila tříleté Studium waldorfské pedagogiky v Praze (zastřešeno mezinárodní asociací WŠ IAO ve Stuttgartu). Učila na Waldorfské ZŠ Dědina a na Waldorfském lyceu (SŠ) v Praze. V roce 2000 se jí narodil první syn a Hana začala působit v občanském sdružení A centrum – Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím, kde doposud vede lekce, workshopy a přednášky o péči a výchově dětí. V roce 2010 se stala ředitelkou A centra a jejím hlavním zájmem se stalo objevování principů vedení týmu a organizace nehiearchicky, sdíleným vůdcovstvím, prací s procesem, s pomocí principů vytváření společenství, aj.

Celý život se intenzivně zabývá problematikou mezilidských vztahů, nejrůznějšími formami společenství a procesy ve skupinách. S tímto záměrem absolvovala v roce 2010 roční výcvik v Gestalt terapii pro sociální pracovníky (IGT Praha) a v roce 2011 roční výcvik Facilitace skupinových procesů pořádaný Institutem procesově orientované práce (www.processwork.cz). Lektoři Anup Karia Dipl. PW. a Mgr. Stáňa Študentová Dipl. PW. Výcvik byl akreditován u MŠMT a MPSV. A další méně náročné výcviky z významnějších například Jak se dělá Council circle, 2013 aj.

Její největší zájem ale stále zůstává v práci amerického psychiatra Scotta M. Pecka, který skupinovým procesům zasvětil svůj život. V češtině na toto téma vyšla jeho kniha V jiném rytmu (nakladatelství Portál, 2013). První seminář Vytváření společenství absolvovala v roce 2005 a od té doby facilituje tyto třídenní zážitkové semináře (www.komunity.webnode.cz).

Je členkou občanského sdružení A centrum – Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím (www.acentrum.eu), občanského sdružení Hnutí za aktivní mateřství (www.iham.cz), občanského sdružení Prostor pro rodinu (www.prostorprorodinu.cz) a Institutu pro procesově orientovanou práci IPOP (www.processwork.cz).

Je matkou synů Matěje (2000) a Jakuba (2007).

 

Martin Švihla

picture-942Martin Švihla je učitel bojového umění aikidó, facilitátor kurzů osobního rozvoje a firemního vzdělávání a majitel pražské kavárny Bio Zahrada. Jeho zájmem je komunikace – technologií, dotekem, gestem nebo slovem.

Jeho semináře jsou kombinací jednoduchého fyzického cvičení, komunikačních technik a psychologických her, čímž oslovují a integrují tělo a mysl. Nezávisle na tématu kurzu je základním pilířem jeho práce přítomné vědomí a rozvoj lidského potenciálu.

 

Václav Němeček

Vaclav-fotka-mmRád poznávám sám sebe v nesčetných životních situacích a skrze každodenní tvůrčí proces. V životě miluji zejména smysluplnost a přínos konání pro druhé.

Jako výzvu beru schopnost bezpodmínečně respektovat a přijímat okolní svět takový jaký je a bezpodmínečně přijímat zodpovědnost za svůj život a činy ve všech oblastech života. Denně se učím hlubokému respektu k životu. Bude mi ctí a potěšením setkat se s vámi při společné práci na zlepšení a zkvalitnění našich životů. Jsem přesvědčen, že globálního míru, porozumění a pochopení lze dosáhnout tím, že nejprve každý z nás pracuje na tom, aby tak dokázal žít sám se sebou.

Zabývám se mnoha aspekty života od zdravé stravy, zdravého životního stylu, meditace, bojového umění, vztahu k tělu, taoistických cvičení, tai-ji, homeopatie. Chvíli jsem také kráčel po šamanské cestě a v současné době mě má vize vede k tomu pokračovat v práci s muži, ve formě vedení mužské skupiny – výcviku. Práci na sobě v mužské skupině vnímám jako vůbec nejsilnější a nejefektivnější vůbec a proto vidím velký význam v tom, v této práci dál pokračovat.

 

Zdeněk Weber

Zdenek-Weber

Otec dvou krásných dětí a partner Šárky, spolutvůrce vize a mentor cesty JustLove, mentor projektu Cesta pravého muže, zakladatel hnutí Mužský kruh, průvodce hledáním vize, spolutvůrce projektu Vědomý lídr, podnikatel, cestovatel. Prostě velice aktivní muž.

Šárka Kotvalová

Sarka-Kotvalova

„Jsem žena, dcera, matka, partnerka, přítelkyně, průvodkyně a jsem vetkaná do mnohem hustší vztahové sítě. Žiju život tady a teď, ve městě, v západní civilizaci, v 21. století, a to tak, jak nejlíp umím. Mám své názory, a jak sbírám životní zkušenosti, mýlím se a své názory měním. Dělám chyby a učím se z nich. Život je pro mě světlo i stín, radost i bolest, láska i strach. Někdy mám hlavu vysoko v nebi, někdy nevidím na krok pro husté křoví, avšak nohy stále na zemi a nedbale střídá levá pravou. Čistě pozitivní postoje mi v životě selhávají. Život je pro mě především lidský ve své nedokonalosti a zranitelnosti.

Vyzkoušela jsem toho v životě hodně. Řekli byste do mě, že jsem vystudovaná titulovaná ekonomka? Lákala mě kariéra v nadnárodních korporacích, cestovala jsem daleko, učila angličtinu, lektorovala aerobik a spinning, snažila se spolu-vést restauraci, přežila velké životní krize a vyrostla, absolvovala několikero osobnostně-rozvojových a terapeutických výcviků a nespočet českých i zahraničních workshopů.

Miluju hledání hlubokých souvislostí. Ty vztahové byly vždy mou vášní. Dává mi smysl se o to, co jsem v životě objevila, poznala, pochopila a ověřila si na sobě, zpátky dělit se světem, s vámi.

Nedávno jsem oslavila krásně kulaté 40. narozeniny a žiju ráda. Nejradši doma v Čechách.

Těším se na setkávání s vámi, ráda vás budu kousek vaší cesty láskyplně provázet.